Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knihovna na Novém Hradci Králové

3. 7. 2010

 

V roce 2009 

Knihovna na Novém Hradci Králové funguje v upravených prostorách bývalého hostince „U labutě“ od roku 1981 jako jedna z devíti poboček-půjčoven Knihovny města Hradce Králové. Nalezneme ji na pravé straně Brněnské ulice směrem na Nový Hradec Králové. Nejstarší hostinec se Živnostenskou záložnou byl zrušen v polovině padesátých let. Přestože od té doby uplynulo půl století starší generace si název U Labutě pamatuje stále.

Ovšem dlužno přiznatm, že i knihovna si tři desetiletí získala přízeň novohradeckých čtenářů a udržuje si ji i v současné době.  Vedoucí knihovny a současně knihovnicí v oddělení pro děti do 15 let je od roku 1989 Eva Komínová, která nastoupila do novohradecké knihovny hned po své mateřské dovolené v roce 1983.

Knihovna obhospodařuje v současné době fond čítající přibližně 35 tisíc svazků  beletrie a populárně-naučných knih. Převážná většina fondu je k dispozici čtenářům ve volném výběru, část starších titulů je uložena ve skladišti. Kromě knih půjčuje knihovna i starší čísla časopisů        titulů, nejnovější jsou k dispozici v čítárně. Návštěvníci knihovny mají také možnost využívat bezplatně Internet a to na dvou počítačích. V dětském oddělení mají děti navíc k dispozici počítač s CD-ROM.

Knihovnu navštěvuje   464 dospělých čtenářů a 185 dětí školního věku. V roce 2009 si půjčili 36.406 knih a 7156 časopisů.